Maskelerde burun klipsinin önemi

Maskelerde burun klipsinin önemi

telli maskeBurun klipsi maskelerde kullanılması gereken en önemli bir ürün olmak ile beraber, maskeler için özel olarak üretilen burun klipsi, kullanıcıya daha esnek, sağlam ve rahat maske taşınabilirliğini, maskenin kullanıcıya özel yüz şekline göre uyumunun arttırılmasını sağlamaktadır. Esnek burun klipsi, yüzdeki en riskli sızıntı bölgesini tam kavramaktadır.

Pandemi zamanlarında birçok halka açık yerlerde, ulaşım alanları ve AVM’lerde bulunduysanız, sizlerde muhtemelen maskesinin burnunun altına düşmesini önlemek için mücadele eden birisini görmüşsünüzdür.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezine göre, sağlığımız için kullandığımız herhangi bir maskenin tam olarak yüzümüze oturması gerekmektedir. Aksi takdirde hastalık kapılmasına ve hastalığı yakınlarımıza veya çevremize yayılmasına karşı maskenin etkili olamayacağını belirtmişlerdir. Maske üreticileri, ürettikleri maskeleri doğrudan halka satmak ile değil, aynı zamanda sattıkları maskenin birçok kullanıcıya uyacak şekilde doğru bir üretim yapıldığından emin olmalıdır.  

Yüzünüzde tam oturan ve sizleri rahatsız etmeyecek bir maskenin en önemli bileşeni tabi ki bükülebilir tel olmalıdır. Burun telinin amacı, esnekliği ve yüzünüzü kavrayan özelliği sayesinde daha rahat taşınabilir bir maske olmasını sağlamaktadır. ECDC, maskeleri kullanmakta olan vatandaşların, burun köprüsü üzerinde oturan ve maske etrafında oluşabilecek herhangi bir boşluğu ortadan kaldıran burun teline sahip bir maske seçilmesini önermektedir.

Şu anda dünya piyasasında sizlerin de kendi tercihlerinize göre seçim yapabileceğiniz birden fazla maske üreticisi vardır. Bu üreticilerden maske seçimi yaparken kendinize sormanız gereken en önemli soru; ürettikleri maskelerde maske teli kullanıyor mudur ? Daha sonrasında üretilen yüz maskesi türlerine göre ( KN95, N95, FFP2, FFP3 veya 3 katlı maskeler ) hangi maskenin sizin için daha uygun olduğunu belirleyebileceksinizdir.

Bayplas, 1985'ten beri yüz maskesinde kullanılan burun tellerinin üretimini yapan uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlığa sahip, çözümler sunan bir pazar lideridir.

Kısacası, çok çeşitli burun teli seçenekleri ile dünyanın her yerinde insanlar ürünlerimizi her zaman tanır ve şirketler ürünlerimizden memnun kalır.

Bayplas Torbalar : Hayatınızı kolaylaştırıyoruz!